مرکز جهانی زیر ساخت منتشر کرد

سیاست های خود را اصلاح کن، قطب نمای جهانی زیرساخت  

شناسه : 2437 09 جولای 2020 - 3:17 635 بازدید ارسال توسط : نویسنده : گرشاسب خزائنی

مرکز جهانی زیر ساخت به تازگی گزارش مفصلی را برای بررسی و مقایسه کشورها در حوزه جذاب سرمایه گذاری در حوزه زیرساخت منتشر نموده است. گزارش InfraCompass  به مانند یک قطب نما در حوزه زیرساخت، عملکرد کشورها را در برابر ۸ متغیرهای اساسی تأثیرگذار بر توسعه زیرساخت ها ارزیابی نموده است:

سیاست های خود را اصلاح کن، قطب نمای جهانی زیرساخت  
پ
پ

مرکز جهانی زیر ساخت (Global Infrastructure Hub) به تازگی گزارش مفصلی را با عنوان InfraCompass برای بررسی و مقایسه کشورها در حوزه جذاب سرمایه گذاری در حوزه زیرساخت منتشر نموده است.

این سازمان که وابسته با گروه G20 است، برای تهیه این گزارش از همکاری خیل عظمی از سازمان ها و موسسات بین المللی معتبر مانند بانک جهانی، مجمع جهانی اقتصاد و ….. بهره برده است. مشارکت استراتزیک به منظور اشتراک گذاری دانش و الگوهای برتر هدف اصلی مرکز جهانی زیرساخت است که در قالب برنامه و گزارش های خود ارائه می دهد.

گزارش InfraCompass  به مانند یک قطب نما در حوزه زیرساخت، عملکرد کشورها را در برابر ۸ متغیرهای اساسی تأثیرگذار بر توسعه زیرساخت ها ارزیابی نموده است:

هدف اصلی InfraCompass، کمک به کشورها برای شناسایی اصلاحاتی که منجر به سرمایه گذاری بهتر در زیرساخت ها می شود. این هدف با مقایسه عملکردها و یادگیری از برترین عملکردها ممکن می گردد. دولت ها می توانند با الگوگیری گیری از کشورهای پیشرو، اصلاحات مورد نیاز برای دستیابی به زیرساخت های باکیفیت را شناسائی و پیاده سازی نمایند.

ویرایش۲۰۲۰  گزارش InfraCompass، اطلاعات مربوطه به ۸۱ کشور را پوشش می دهد که جمعا ۹۳ درصد تولید ناخالص داخلی جهان و ۸۶٪ از جمعیت جهانی را پوشش می دهند. ولی متاسفانه کشور ما در بررسی های ارائه شده در این گزارش وجود ندارد.

یافته های گزارش InfraCompass  می تواند در شناسایی عوامل جذب سرمایه گذاری در حوزه زیرساخت ها به کشورها کمک کند. همچنین این مزیت مهم را برای دولتهایی که محدودیت منابع مالی دارند وشهروندان آنها نیازمند خدمات بهترهستند، دارد که  با بکارگیری اصلاحات معرفی شده در این گزارش می توانند از هر دلار سرمایه گذاری بهره وری بالاتری را بدست آورند.

متن گزارش InfraCompass را که با شعار “سیاست های زیرساختی خود را در جهت درست قرار بده” منتشر شده است می توانید از ادرس زیر مشاهده نمائید:

 

 

 

 

 

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.