شبکه خبر

باور به اهداف مناطق آزاد ، جذب سرمایه گذاری و توسعه صادرات

شناسه : 3251 18 ژانویه 2021 - 13:29 713 بازدید ارسال توسط :

گرشاسب خزائنی اعلام کرد ساختار مناطق آزاد در کشور متناسب با اهداف در نظر گرفته شده برای آن نیست و نگرانی این است که مجریان به اهداف نهایی مناطق آزاد باور نداشته باشند.

باور به اهداف مناطق آزاد ، جذب سرمایه گذاری و توسعه صادرات
پ
پ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، در برنامه تیتر امشب شبکه خبر گفتگوئی با حضور آقایان گرشاسب خزائنی (کارشناس اقتصادی)، احمد جمالی (معاون اقتصادی دبیرخانه مناطق آزاد) و احسان خاندوزی (نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس) با موضوع فرصت ها و تهدیدات برای دستیابی به اهداف مناطق آزاد در ایران تشکیل گردید.

گرشاسب خزائنی کارشناس مسائل اقتصادی در این گفتگو گفت: اعدادی که ذکر کردند با توجه به هدف اصلی مناطق آزاد که صادرات و جذب سرمایه گذاری است حتی اگر با سازمان‌های داخلی مقایسه کنیم مطلوب نیست.

این کارشناس افزود: اگر این سرمایه گذاری‌ها انجام شده باید خودش را یک جایی نشان بدهد مثلا در اشتغال و در ایجاد کسب و کار‌ها و غیره.

خزائنی افزود: این که مناطق آزاد در مناطق محروم اند نافی اهداف اصلی آن‌ها که صادرات و جذب سرمایه گذاری است نباید باشد. اگر زیرساخت نداریم باید درست کنیم اگر قرار بوده که همان الگوی سرزمین اصلی را آنجا داشته باشیم و اصرار کنیم که منطقه آزاد، دولت کوچک است، اصلا مناطق آزاد برای چه بوده است؟

این کارشناس اقتصادی با اشاره به این که شاید ساختار، ساختار مناسبی نیست گفت: نگرانی این است که مجریان به اهداف نهایی مناطق آزاد باور نداشته باشند.

لینک خبر این گفتگو را می توانید در ادرس زیر بیابید:

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.