دوره اموزشی

دوره اصول مدیریت ساخت

شناسه : 2804 26 اکتبر 2020 - 3:20 2115 بازدید ارسال توسط :

دانشجویان رشته مهندسی عمران (کارشناسی) که علاقه مند به آشنائی با مباحث مدیریت پروژه های عمرانی، می توانند درس اصول مدیریت ساخت را در دانشگاه آزاد اسلامی تهران غرب که توسط دکتر خزائنی ارائه می شود، شرکت نمایند. هدف دوره هدف این دوره آشنائی مهندسین عمران با مباحث مدیریت در طرح های عمرانی و ایجاد […]

دوره اصول مدیریت ساخت
پ
پ

دانشجویان رشته مهندسی عمران (کارشناسی) که علاقه مند به آشنائی با مباحث مدیریت پروژه های عمرانی، می توانند درس اصول مدیریت ساخت را در دانشگاه آزاد اسلامی تهران غرب که توسط دکتر خزائنی ارائه می شود، شرکت نمایند.

هدف دوره

هدف این دوره آشنائی مهندسین عمران با مباحث مدیریت در طرح های عمرانی و ایجاد انگیزه در مهندسین برای توسعه دانش خود به منظور فراگیری دانش و مهارت های لازم برای مدیریت شرکت های ساختمانی است. لذا مباحث مطرح در این دوره گستردگی و تنوع بسیار بالائی دارد. و شامل حوزه های مدیریت پروژه، مدیریت قراداد، مدیریت منابع انسانی، مدیریت کیفیت و مدیریت استراتژیک می گردد.

انتظار است که فراگیران در انتهای دوره حوزه های دانشی مدیریت ساخت را آشنا شده و اببته مهارت های لازم برای برنامه ریزی و کنترل یک پروژه را آموخته باشند. این مهارت ها، شامل فراگیری دانش اولیه مدیریت پروژه و حداقل های لازم برای فعلیت به عنوان کارشناس کنترل پروژه است. طبیعی است فراگیر در اذامه برای تکمیل مهارت های لازم برای یک مدیر پروژه، می بایست سرفصل های ارائه شده را تکمیل نموده و مباحث را در اجرا پیاده سازی نماید.

محتوای دوره

با توجه به گستردگی مباحث و تنوع عناوین، معرفی یک مرجع کامل و کلاسیک برای این دوره دشوار بوده و فراگیران می بایست مباحث منتخب را از مراجع متفاوت جستجو و استخراج نمایند. برای این منظور می توان مراجع زیر را معرفی نمود:

یکی از کتاب های منتشر شده در این حوزه، کتاب مدیریت پیمان تالیف دکتر روانشادنیا است

برای آشنائی با مباحث مدیریت پروژه  می توانید از دوره برنامه ریزی و کنترل پروژه دکتر خزائنی استفاده نمائید:

 

سرفصل مطالب

مباحث مطرح شده در این دوره گسترده و بر حسب فرصت فراهم شده در طول دوره، شامل مباحث زیر است:

مفاهیم مدیریت پروژه و ابزارهای کنترل پروژه

اصول و مبانی پیمان و حقوق ساخت

اصول و فرآیندهای مدیریت منابع انسانی

مدیریت هزینه و تامین مالی پروژه ها

مدیریت استراتژیک پروژه

آشنائی با نظام فنی و اجرای و ساختار برنامه ریزی طرح های عمرانی

آشنائی با روش های اجرا و تکنولوژی های ساخت

مدیریت ماشین آلات و مدیریت کارگاه

ارزشیابی دوره

ارزشیابی دوره بر مبنای امتحان پایان دوره و حضور و غیاب در کلاس محاسبه می گردد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.