مجله مدیریت دانش و نوآوری دانا

مقاله مدیریت استراتژیک پروژه، درس آموخته های مدیریت پروژه عملی

شناسه : 3901 29 جولای 2021 - 3:53 501 بازدید ارسال توسط :

در هفتمین شماره مجله مدیریت دانش و نوآوری دانا، مقاله از دکتر خزائنی با عنوان “مدیریت استراتژیک پروژه” منتشر گردیده است.

مقاله مدیریت استراتژیک پروژه، درس آموخته های مدیریت پروژه عملی
پ
پ

هفتمین شماره مجله مدیریت دانش و نوآوری دانا منتشر شد. در این شماره مقاله دکتر خزائنی با عنوان ” مدیریت استراتژیک پروژه درس آموخته های احداث تصفیه خانه فاضلاب؟” منتشر گردیده است.

مدیریت پروژه عملی

آفت بزرگ در کاربرد مدیریت پروژه، برخورد ویترینی با مدیریت پروژه است. در این سلسله مقالات که به صورت منظم منتشر خواهد شد؛ تلاش شده با نگاه عملی به مدیریت پروژه، نشان دهیم که چگونه روش‌ها و تکنیک‌های مدیریت پروژه می‌تواند به مدیران کمک نمایند که با هزینه کمتر و قابلیت اعتماد بیشتر، به اهداف پروژه دست یابند. برای این منظور به مرور به درس‌آموخته‌های برخی پروژه‌های واقعی پرداخته‌ایم و فراتر از معرفی تکنیک‌ها، چگونگی کاربرد و یا تأثیر عدم کاربرد روش‌های مدیریت پروژه را در پروژه‌های واقعی نشان داده‌ایم

مقاله مدیریت استراتژیک پروژه

مدیریت استراتژیک پروژه، با هدف تصمیم‌گیری در مورد سیاست‌های کلیدی در مدیریت پروژه، می‌تواند تأثیر حیاتی در موفقیت یا شکست یک پروژه داشته باشد. عدم تصمیم‌گیری در مورد هر کدام از این موضوعات استراتژیک پروژه و یا انتخاب نامناسب این موارد می‌تواند موجب سردرگمی عوامل پروژه و بی‌اعتمادی ذی‌نفعان گردد.

پروژه موردی

در یکی از مناطق محروم کشور، پروژه‌ای برای احداث تصفیه‌خانه فاضلاب به ظرفیت حدودی ۲۰۰۰ مترمکعب تعریف گردید. در این نوشتار در واکاوی موردی؛ به تجربه پروژه احداث تصفیه‌خانه فاضلاب پرداخته‌ایم که نشان می‌دهد عدم انتخاب یک سیاست مشخص و قابل درک برای برون‌سپاری خدمات، چگونه می‌تواند موجب شکست پروژه و نهایتاً خسران ذی‌نفعان گردد.

برای مطالعه مقاله در این سایت از لینک زیر استفاده نمائید.

 

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.