مدیریت استراتژیک

نقشه استراتژیک شهر فرودگاهی امام خمینی

شناسه : 3287 25 ژانویه 2021 - 14:37 604 بازدید ارسال توسط :

برنامه استراتژیک شهر فرودگاهی امام ، با هدف پایداری مالی با رویکرد ارتقا برند سازمانی و افزایش درآمدهای غیرهوانوردی خواهد بود.

نقشه استراتژیک شهر فرودگاهی امام خمینی
پ
پ

نقشه استراتژیک بازرگانی شهر فرودگاهی امام خمینی، با هدف پایداری مالی شهر فرودگاهی در افق برنامه استراتژیک ۱۰ ساله طراحی شده است. این برنامه در دو رویکرد اصلی ارتقا برند سازمانی و پایداری درآمدی، سرلوحه برنامه های تحول بازرگانی شهرفرودگاهی خواهد بود.

دکتر گرشاسب خزائنی، مدیرکل بازرگانی و توسعه کسب و کار شهر فرودگاهی امام با بیان این مطلب تاکید نمود که هدف، هدف طراحی یک برنامه منظم برای دستیابی به اهداف استراتژیک در قالب اقدامات اجرائی مدون می باشد.

نقشه استراتژیک بازرگانی

رویکرد اصلی این برنامه، توسعه رفیت ها با کمک فن اوری های مبتنی بر اطلاعات (IT) و بازنگری مدل های کسب و کار در شهر فرودگاهی است. بر همین اساس با الگوگیری از تجربیات برخی فرودگاه های دنیا و پبگیری روندهای صنایع وابسته به خدمات فرودگاهی یک برنامه استراتژیک با رویکرد کارت امتیازی متوازن (BSC) تدوین شده است که در ۴ منظر مالی، مشتری، فرآیند و توسعه اقدامات استراتژیک لازم را طراحی و برنامه ریزی کرده است.

نقشه استراتژی

برنامه استراتژیک

این برنامه شامل بر ۱۷ اقدام استراتژیک است که با اجرائی شدن این اقدامات استراتژیک، انتظار است که در افق میان مدت پایداری و استقلال مالی شهر فرودگاهی حاصل گردد. لیست این برنامه ها شامل بر :

۱- طراحی برنامه بازاریابی و مدل کسب و کار شهر فرودگاهی

۲- طراخی نرم افزار جامع خدمات فرودگاهی

۳- تنوع بخشی به منابع تامین مالی پروژه ها

۴- برون سپاری خدمات فاقد ارزش در زنجیره خدمات

۵- استقرار صندوق یکپارچه فروش

۶- توسعه کسب و کارهای مبتنی بر IT

۷- بازنگری و انعطاف پذیری عوارض فرودگاهی

۸- مکانیزه سازی فرآیندهای بازرگانی

۹-هوشمندسازی سیاست های تعامل با شرکای تجاری فرودگاه

 

استراتِژی نوین به کسب و کار فرودگاهی

در رویکرد جدید تلاش برای استقرار برندها است با توجه به مزیت دیده شدن

 

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.