مدیر کل بازرگانی و توسعه کسب و کار

شهر فرودگاهی امام خمینی

شناسه : 2215 24 می 2020 - 13:25 467 بازدید ارسال توسط :

دکتر گرشاسب خزائنی از سال ۱۳۹۹ به عنوان مدیرکل بازرگانی و توسعه کسب و کار و عضو هیات اجرائی منطقه آزاد با شهر فرودگاهی امام خمینی همکاری می کنند.

شهر فرودگاهی امام خمینی
پ
پ

شهر فرودگاهی امام خمینی به عنوان هشتمین منطقه آزاد تجاری، یک هاب ترانزیتی و ظرفیت فوق العاده اقتصادی در جنب کلان شهر تهران می باشد. دکتر گرشاسب خزائنی از سال ۱۳۹۹ به عنوان مدیرکل بازرگانی و توسعه کسب و کار و عضو هیات اجرائی منطقه آزاد با شهر فرودگاهی امام خمینی همکاری می کنند.

شهر فرودگاهی امام خمینی

فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) در سال ١٣٨۴ به بهره‌برداری رسید و با شروع فعالیت آن، پروازهای بین‌المللی از مبدا و به مقصد تهران به این فرودگاه منتقل شد.

در پی نقش و ماموریت منحصر به فرد این فرودگاه در شبکه حمل‌ونقل کشور و سوددهی بالای آن و با هدف افزایش درآمدهای غیرهوانوردی در ایران و تقویت موقعیت کشور در حمل‌ونقل هوایی، لجستیک و ترانزیت مسافر و بار، بر اساس برنامه پنجم توسعه کشور، فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) به شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) به مساحت ١۴هزار هکتار تبدیل شد.

با تصویب اساسنامه شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) در سال ١٣٩٢ توسط هیئت محترم دولت، این شرکت فعالیت خود را از آذر ماه سال ١٣٩۴، به عنوان یکی از شرکت‌های تابعه وزارت راه و شهرسازی آغاز نمود.

طرح جامع شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) با در نظر گرفتن اهداف برنامه ریزی شده همچون تبدیل شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) به قطب اول بار در منطقه و قطب دوم مسافری و لحاظ کردن ملاحظات هوانوردی و لجستیکی در تاریخ ١۵ خرداد ماه ١٣٩٧ به عنوان سند ٣٠ ساله توسعه، به تصویب مجمع عمومی شرکت شهر فرودگاهی و وزارت راه و شهرسازی رسید.

دفتر خدمات بازرگانی و توسعه کسب و کار

دفتر خدمات بازرگانی و توسعه کسب و کار شهر فرودگاهی امام خمینی (ره)، مسئولیت مدیریت کسب و کارهای هوانوردی و غیر هوانوردی در شهر فرودگاهی را بر عهده دارد. همچنین به عنوان عضو کمیسیون سرمایه گذاری منطقه آزاد فرودگاه امام مسئولیت سیاست گذاری و تصویب طرح های سرمایه گذاری را بر عهده دارد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.