انتشارات فدک منتشر کرد

کتاب راهنمای حاکمیت پروژه

شناسه : 101 01 فوریه 2020 - 12:09 824 بازدید ارسال توسط : نویسنده : گرشاسب خزائنی
راهنمای عملی حاکمیت پروژه، طرح و پرتفلیو
کتاب راهنمای حاکمیت پروژه
پ
پ

کتاب راهنمای عملی حاکمیت پروژه، طرح و پرتفلیو

نویسنده: انجمن بین المللی مدیریت پروزه (PMI)

ترجمه دکتر گرشاسب خزائنی و مهندس کاوه عظیمی

ناشر: انتشارات فدک ایساتیس

سال چاپ: ۱۳۹۷

 

کتاب راهنمای حاکمیت پروژه، اولین کتاب از سری کتاب های مدیریت پروژه سازمان است که تحت مدیریت دکتر گرشاسب خزائنی تدوین و ترجمه شده اند. در این کتاب که ترجمه ای از یکی از استانداردهای عملی سازمان بین المللی مدیریت پروژه است به عنوان یکی از نشریات مکمل برای استانداردهای پایه (مانند PMBOK) این انجمن منتشر گردیده است. این کتاب ترجمه کتاب Governance of Portfolios, Programs, and Projects: A Practice Guide می باشد.

راهنمای حاکمیت پروژه، یک مرجع عملی برای مدیران ارشد برای استقرار نظام حاکمیت پروژه ها است. این راهنما با معرفی روش های ایجاد چهارچوب حاکمیت، نظام مدیریت موثر بر پروژه ها را در سطح مدیریت سازمان مستقر مینمایند. لذا مخاطب این کتاب هیات مدیره، مدیران عامل و مدیران طرح ها می باشد. مدیران ارشد سازمانی که می خواهند بر پروژه ها تصمیم گیری نموده و جهت دهی نمایند.

نظام حاکمیت یک عنصر حیاتی در طراحی و استقرار نظام مدیریت پروژه سازمان می باشد، و از این لحاظ راهنمای حاکمیت پروژه  اولین گام برای اتصال نظام مدیریت پروژه با نظام مدیریت سازمان (شرکت) است. چرا که در واقع حاکمیت امکان مدیریت خوب پروژه، پرتفلیو و طرح را میسر میکند و عنصر مهمی برای موفقیت پروژه می باشد. حاکمیت پاسخ به این سوال است که چه کسی تصمیمات را اتخاذ می کند، چگونه به این تصمیمات می رسدو فاکتورهای موثر بر اجرای تصمیمات چیست. بنابرین چهارچوب حاکمیت تعیین می شود که مسئولیت تصمیم گیری در مورد پروژه در سطح سازمان و پرتفلیو چه کسی است و نحوه تصمیم گیری او چگونه است.

فهرست مطالب

این کتاب در ۵ فصل و یک پیشگفتار برای معرفی سری کتابهای مدیریت پروژه سازمان منتشر شده است:

۱- مقدمه

۲- حاکمیت مدیریت پروژه سازمانی

۳- حاکمیت در سطح پرتفلیو

۴- حاکمیت در سطح طرح

۵- حاکمیت در سطح پروژه

 

برای سفارش این کتاب می توانید به سایت انتشارات فدک در لینک زیر مراجعه نمائید

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.