فراخوان انتخاب سرمایه‌گذار

مناقصه تصفیه‌خانه فاضلاب به روش BOT

شناسه : 1774 18 مارس 2020 - 1:43 651 بازدید ارسال توسط : نویسنده : انور میهن دوست منبع : سایت منطقه ازاد چابهار

سازمان منطقه آزاد چابهار به منظور احداث تصفیه خانه فاضلاب فراخوان جذب سرمایه گذاری به روش BOT اعلام کرده است. با احداث تصفیه خانه فاضلاب علاوه بر بهداشت و سلامت ساکنین این منطقه، کمک اساسی به تامین منابع اضافی آب برای ابیاری فضای سبز می نماید.

مناقصه تصفیه‌خانه فاضلاب به روش BOT
پ
پ

فراخوان انتخاب سرمایه‌گذار به منظور

احداث تصفیه‌خانه فاضلاب منطقه آزاد چابهار

معاون فنی و زیربنائی سازمان منطقه آزاد تجاری – صنعتی چابهار اعلام کرد که این سازمان به‌ منظور احداث ۳ واحد تصفیه‌خانه فاضلاب به روش BOT در منطقه ازاد چابهار فراخوان جذب سرمایه گذار برگزار کرده است. گرشاسب خزائنی بیان کرد با توجه به کمبود منابع آبی در شهرستان چابهار احداث تصفیه خانه یک گلوگاه حساس می باشد که علاوه بر بهداشت و سلامت ساکنین این منطقه، کمک اساسی به تامین منابع اضافی آب برای ابیاری فضای سبز می نماید.

با گذشت ۲۵ سال از عمر منطقه ازاد چابهار متاسفانه این منطقه فاقد تصفیه خانه موثر بوده و عملا فاضلاب به شکل غیر بهداشتی در محیط زیست رها می گردیده است. با احداث و بهره برداری از این تصفیه خانه های سه گانه، حجم زیادی منابع اضافه آب حاصل از تصفیه فاضلاب بدست می آید و مهمتر از آن قدم بزرگی در راه سلامت و حفاظت از محیط زیست چابهار خواهد بود.

دکتر خزائنی اضافه کرد: تصفیه خانه های چابهار با تکنواوزی پکیج پلی اتیلنی ساخته می شود که علاوه بر سرعت بالا در زمان ساخت و احداث، با شرایط آب و هوائی این منطقه سازگاری داشته و طول عمر مناسبی را خواهد داشت. برای احداث این تصفیه خانه ها از ظرفیت‌های بخش خصوصی در قالب روش مشارکت عمومی خصوصی استفاده می گردد. خزائنی متذکر شد مزیت قراردادهای ساخت، بهره برداری و و انتقال (BOT) ان است که بازگشت سرمایه گذاری منوط به بهره برداری با کیفیت از تاسیسات است و در صورت عدم تصفیه با کیفیت و ارائه میزان مورد نیاز پساب، پرداختی به سرمایه گذار نخاهد شد.

جزئیات مالی و حقوقی

معاون فنی و زیربنائی منطقه آزاد در مورد جزئیات مالی و حقوقی این فراخوان اعلام کرد که در قرارداد منعقده با سرمایه گذار منتخب، علاوه بر احداث انبیه و نصب تجهیزات مروبط به تصفیه‌خانه فاضلاب به روش BOT ، بهره برداری طولانی مدت پروژه هم به ایشان واگذار می گردد. با این روش معضل بهره برداری نامناسب از تاسیسات و دارائی های سازمان که معضل عمده منطقه آزاد جابهار در طی سالیان بوده است بر طرف خواهد شد.

در قرارداد تصفیه‌خانه فاضلاب به روش BOT ، سرمایه گذار مجار به بهره برداری از تاسیسات به مدت ۱۲ سال بوده و بازگشت سرمایه ایشان از محل خرید پساب تصفیه شده به قیمت پیشنهادی خواهد بود. پساب تولیدی از تصفیه خانه به مصرف فضای سبز منطقه /ازاد خواهد رسید، با بازچرخانی آب در شبکه فاضلاب، از این به بعد فشار بر روی منابع آبی محدود تولیدی آب شیرین کن برداشته خواهد شد و انشالله سهم بیشتری از منابع آبی به مصرف ساکنین شهرستان رشیده خواهد شد.

گرشاسب خزائنی بیان نمود که برای واگذاری این پروژه فراخوان سرمایه گذاری منتشر شده است و از تمام اشخاص حقوقی واجد شرایط که دارای توان مالی و سوابق اجرایی باشند دعوت می شود که در این فراخوان شرکت نمایند. اشخاص می‌توانند اسناد و مدارک پروژه‌ها را از روز چهارشنبه مورخ ۲۷ / ۱۲ /۹۸ لغایت ۲۰ / ۱ / ۹۹  خریداری و تا مهلت روز شنبه مورخ ۶ / ۲ / ۹۹ پیشنهادت خود را تحویل نمایند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر به پورتال سازمان به آدرس https://cfzo.ir/monaghese یا با شماره تلفن ۳۵۳۱۲۲۳۵- ۳۵۳۱۲۳۲۶-۰۵۴ ۰۵۴ تماس حاصل فرمایید.

 

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.