انعقاد قرارداد با شهرداری کرج

ساخت ادامه آزادراه همت – کرج به روش BOOT

شناسه : 2371 01 جولای 2020 - 15:31 543 بازدید ارسال توسط :

انعقاد قرارداد احداث، نگهداری و بهره برداری و انتقال آزادراه کنارگذر شمالی کرج به شهرداری کرج با برآورد ۱۷ هزار میلیارد ریال

ساخت ادامه آزادراه همت – کرج به روش BOOT
پ
پ

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» به موجب تصویبنامه هیئت وزیران، شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور مجاز است با حفظ مالکیت دولت برای اجرای ادامه آزادراه همت- کرج (حدفاصل جاده چالوس تا آزادراه کرج – قزوین) در مسیر کنارگذر شمالی کرج به طول حدود (۱۷/۶) کیلومتر با برآورد تقریبی ۱۷ هزار میلیارد ریال، نسبت به انعقاد قرارداد واگذاری با «شرکت احداث، نگهداری و بهره برداری و انتقال آزادراه کنارگذر شمالی کرج» به سهامداری شهرداری کرج، با رعایت ضوابط و مقررات زیست محیطی اقدام نماید.

دوره امتیاز (مجاز) قرارداد ۳۲ سال پیشبینی شده است که شامل یکسال دوره ساخت و ۳۱ سال دوره بهره برداری است. نرخ سود سرمایه گذاری در این پروژه برابر با نرخ سود بانکی بعلاوه ۳ درصد می باشد.

یکی از نکات جالب این قرارداد بسته نبودن دوره امتیاز است و پیش بینی شده است بر اساس میزان واقعی بازگشت سرمایه قابل تمدید است. همچنان که نرخ استهلاک سرمایه گذاری به میزانی برابر نرخ بازگشت سرمایه تعیین شده است.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.