تامين مالي زيرساخت ها

تهاتر ابزار تامين مالي پروژه ها

شناسه : 838 09 فوریه 2020 - 18:31 712 بازدید ارسال توسط :

يكي از روش هاي تامين مالي پروژه ها و زيرساخت ها، استفاده از ظرفيت ابزارهاي تهاتري است. تهاتر اين امكان را مي دهد كه از ظرفيت بخش خصوصي براي انجام پروژه هاي عمراني بر مبناي ارزش دارايي هاي راكد و معطل سازمان اقدام گردد.

تهاتر ابزار تامين مالي پروژه ها
پ
پ

تامين مالي زيرساخت ها

استفاده از ابزارهاي تهاتر

 

دکتر خزائنی معاون فنی و زیربنائی منطقه ازاد چابهار گفت: حوزه زیرساخت با توچه به حجم بالای نیاز به منابع مالی و طولانی بودن دوره ساخت پروژه ها، نیاز به ایجاد تنوع در روش های تامین مالی و استفاده از روش های نوین برای این منظور است. روش هائی که بتوانند بدون ایجاد فشار بر پروژه ها و ایجاد محدودیت برای کارفرمایان تامین مالی پروژه ها را به انجام برسانند.

يكي از روش هاي تامين مالي پروژه ها و زيرساخت ها، استفاده از ظرفيت ابزارهاي تهاتري است. تهاتر اين امكان را مي دهد كه از ظرفيت بخش خصوصي براي انجام پروژه هاي عمراني بر مبناي ارزش دارايي هاي راكد و معطل سازمان اقدام گردد. دارايي هايي كه در غير اينصورت معطل مي ماند و محدوديت سازمان دولتي، امكان كسب منافع از آن را نمي دهد. به عنوان نمونه شهرداری تهران اخيرا برای تامین بخشی از منابع غیرنقد خود، لیست ٦٠٠٠ ميلياردي از املاک و مستغلاتی قابل فروش برای سال ۹۸ را اعلام عمومی کرده است. و طبق برنامه از مجموع بودجه ١٩ هزار میلیارد تومانی پايتخت، حداقل ٢ هزار میلیارد تومان از محل تهاتر با طلب پيمانكاران تامین می‌شود

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.