مقاله علمی و پژوهشی

مقاله تصمیم گیری برای احراز صلاحیت پیمانکار EPC

شناسه : 3954 19 اکتبر 2021 - 8:36 570 بازدید ارسال توسط :

در این مقاله، یک مدل تصمیم گیری چند معیاره فازی (MCDM) برای پیش احراز صلاحیت پیمانکار EPC ارائه شده است

مقاله تصمیم گیری برای احراز صلاحیت پیمانکار EPC
پ
پ

مقاله “Multi-Criteria Decision-Making Model for EPC Contractor Prequalification: a Hybrid Approach” توسط مهندس امید امیری و به راهنمائی و مشورت دکتر خزائنی در ژورنال “International Journal of Building Pathology and Adaptation” منتشر گردید.

هدف مقاله:

امروزه قراردادهای مهندسی ، خرید و ساخت و ساز (EPC) به دلایل متعددی مانند سرعت بالای اجرا به طور گسترده ای برای انجام پروژه های صنعتی و زیرساختی مورد استفاده قرار می گیرد. با این حال ، این قراردادها همیشه با خطرات و عدم قطعیت های زیادی همراه است. بنابراین ، انتخاب پیمانکار EPC مناسب اهمیت قابل توجهی دارد. هدف این مقاله ارائه یک مدل تصمیم گیری چند معیاره فازی (MCDM) برای پیش احراز صلاحیت پیمانکار EPC است.

روش تحقیق مقاله:

ابتدا ، معیارهای پیش احراز صلاحیت پیمانکار EPC با استفاده از مرور ادبیات و مصاحبه با متخصصان تعیین می شود. ثانیاً ، وزن معیارها توسط مصاحبه با متخصصان تعیین می شود. سپس ، هر پیمانکار EPC در هر معیار ارزیابی می شود. در نهایت ، از روش میانگین وزنی فازی (FWA) برای انتخاب پیمانکار مناسب در بین پیمانکاران احتمالی EPC استفاده می شود.

یافته های مقاله:

مدل پیشنهادی به عنوان یک مدل قابل اجرا برای مشتریان جهت انتخاب پیمانکاران مناسب EPC در میان پیمانکارانی که می خواهند پروژه را انجام دهند ، آماده شده است.

نوآوری مقاله:

به دلیل عدم وجود مدل کاربردی برای تعیین صلاحیت پیمانکاران EPC ، این مطالعه یکی از اولین مطالعات تحقیقاتی است که یک مدل MCDM فازی را برای ارزیابی پیمانکاران EPC پیشنهاد کرده است. برای مقابله با عدم قطعیت مشکل پیش صلاحیت ، از منطق فازی استفاده شده است. استفاده از مجموعه های فازی به رسمیت قابل اعتماد تری منجر می شود. همجنین یک مطالعه موردی برای توضیح مدل پیشنهادی ارائه شده است.

دانلود مقاله

برای مطالعه متن این مقاله می توانید به ادرس وب سایت مجله آسیب شناسی ساختمان و سازگاری مراجعه کرده و یا از سایت ResearchGate دانلود فرمائید.

 

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.