بانک جهانی منتشر کرد

راهنمای مرجع مشارکت عمومی خصوصی

شناسه : 2886 31 اکتبر 2020 - 16:18 982 بازدید ارسال توسط :

راهنمای مرجع مشارکت عمومی خصوصی که ویرایش سوم ان توسط بانک جهانی منتشر شده است به دولت ها کمک می کند تا سیاست های مناسب را برای توسعه مشارکت ها بکارگیرند و فرآیند توسعه تا اجرا را به درستی پیگیری نمایند.

راهنمای مرجع مشارکت عمومی خصوصی
پ
پ

تعداد روزافزونی از دولت ها در کشورهای مختلف دنیا، علاقه مند به جذب مشارکت بخش خصوصی برای توسعه زیرساخت ها و بهبود خدمات عمومی هستند. راهنمای مرجع مشارکت عمومی خصوصی که ویرایش سوم ان توسط بانک جهانی منتشر شده است به دولت ها و سازمان های بخش عمومی کمک می کند تا سیاست های مناسب را برای توسعه مشارکت ها بکارگیرند و فرآیند توسعه تا اجرای یک پروژه مشارکتی را به درستی پیگیری نمایند.

راهنمای مرجع مشارکت عمومی خصوصی چیست؟

راهنمای مرجع ، مهمترین مثالها و منابع مربوط به موضوعات کلیدی مشارکت عمومی خصوصی را پوشش می دهد و به خوانندگان کمک می کند تا از دانش قابل توجهی که در سراسر جهان توسط متخصصان، دولت ها، موسسات توسعه بین المللی، دانشگاه ها و بخش خصوصی ایجاد شده است، استفاده کنند.

این یک جعبه ابزار یا یک کتاب راهنمای گام به گام نیست. و همچنین تمام خصوصیات مشارکت عمومی خصوصی در هر کشور یا تمام صنایع را پوشش نمی دهد. در عوض ، راهنمای مرجع کمک به مقامات دولتی و سایر اشخاص علاقه مند در پاسخ به سوالات زیر است:

  • مشارکت عمومی خصوصی چیست و چرا از آنها استفاده می شود؟
  • چه نوع چارچوب سیاست گذاری ، قانونی و نهادی لازم است تا اطمینان حاصل شود که مشارکت عمومی خصوصی به طور موثر به اهداف اعلام شده خود می رسند؟
  • روند توسعه و اجرای یک پروژه مشارکت عمومی خصوصی چگونه است؟

ویرایش سوم راهنما

برای پوشش بهتر طیف وسیعی از موضوعات تأثیرگذار بر مشارکت عمومی خصوصی، ویرایش سوم شامل بخش های جدیدی از جمله ارتباط و تعامل ذینفعان ، مراقبت های محیطی و اجتماعی و تغییرات آب و هوایی است. بخشهای مربوطه دیگر شامل مشارکت عمومی خصوصی در پروژه های شهری و مشارکت خصوصی در کشورهای شکننده و متأثر از درگیری است.

برای دریافت PDF راهنمای کامل ، لطفا اینجا کلیک کنید.

چه کسی باید از راهنمای مرجع استفاده کند؟

این راهنمای مرجع، مقامات دولتی را که می خواهند دانش خود را درباره PPP بهبود بخشند ، هدف قرار می دهد. سازمان های دیگر ، از جمله سازمان های مدنی، مشارکت کنندگان بخش خصوصی، دانشگاه ها یا سایر خوانندگان، قسمت های مختلف این راهنمای مرجع را در زمان های مختلف مفید می یابند. این راهنما هم برای تازه وارد به حوزه PPP که به دنبال مقدمه ای ساختار یافته در موضوعات اصلی PPP است و هم برای متخصصی که ممکن است منابع اضافی را در برخی زمینه های خاص جستجو می کنند، مفید باشد.

چه کسی راهنمای مرجع را توسعه داده است؟

راهنمای مرجع PPP ویرایش سوم یک محصول مشترک از: بانک توسعه آسیا (ADB)، بانک اروپا برای بازسازی و توسعه (EBRD)، مرکز زیرساخت جهانی، بانک توسعه بین آمریکایی (IDB) ، بانک توسعه اسلامی (IsDB)، سازمان همکاری اقتصادی و توسعه (OECD) ، کمیسیون اقتصادی سازمان ملل متحد برای اروپا (UNECE) ، کمیسیون اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل برای آسیا و اقیانوسیه (UNESCAP) و گروه بانک جهانی است.

منابع تکمیلی

کسانی که مایلند دانش خود را در حوزه مشارکت عمومی خصوصی افزایش دهند، می توانند به کتاب پیکره دانش مشارکت عمومی خصوصی به عنوان یک منبع آموزشی مفید رجوع کنند. همچنین راهنمای PPP آفریقای جنوبی نمونه خوبی است برای جعبه ابزار مشارکت عمومی خصوصی که به خوبی تدوین شده است.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.