همکاری با

شرکت مهندسین مشاور هامون

شناسه : 1292 26 فوریه 2013 - 18:37 216 بازدید ارسال توسط :

مدیر کنترل پروژه و دفتر فنی شرکت مهندسان مشاور هامون   شرکت هامون در سال ۱۳۶۹ خورشیدی به منظور مطالعه و ارائه خدمات مهندسی مشاور در زمینه های معماری و سازه در تهران بنیان گذاشته شد. این شرکت در طول سالیان حضور خود در عرصه حرفه ای، پیوسته کوشیده تا با افزایش شناخت نسبت به […]

شرکت مهندسین مشاور هامون
پ
پ

مدیر کنترل پروژه و دفتر فنی

شرکت مهندسان مشاور هامون

 

شرکت هامون در سال ۱۳۶۹ خورشیدی به منظور مطالعه و ارائه خدمات مهندسی مشاور در زمینه های معماری و سازه در تهران بنیان گذاشته شد. این شرکت در طول سالیان حضور خود در عرصه حرفه ای، پیوسته کوشیده تا با افزایش شناخت نسبت به اصول بنیادین فرهنگی و تخصصی به ایفای نقش و مسئولیت انسانی، حرفه ای و ملی خود بپردازد. از اینرو با برگزاری نشست ها و مباحث فنی و تخصصی و تبادل آراء برای گسترش دانش حرفه ای و اجتماعی تلاش نموده که حاصل این تلاش ها و تجارب در طرح های مورد قرارداد این شرکت بازتاب یافته است.

نام پروژه: برج های سبز اقدسیه

سال انجام پروژه: ۱۳۷۸

کارفرما: شرکت تعاونی مسکن کارکنان شرکت مخابرات ایران

مکان: تهران

این پروژه مشتمل بر ۱۶۰،۰۰۰ مترمربع بنا یکی از بزرگترین بناهای مسکونی تهران در زمان خود، در زمینی به مساحت ۵۰،۰۰۰ مترمربع در شمال تهران طراحی شده است.  ساختمان های این پروژه به صورت زیر می باشند:

  • ساختمان ستاره در ۲۳ طبقه (۴ طبقه پارکینگ و ۱۹ طبقه مسکونی)
  • ساختمان مهر (خورشید) در ۳۰ طبقه (۴ طبقه پارکینگ، ۴ طبقه فضای تجاری و ۲۲ طبقه مسکونی)
  • ساختمان ماه در ۲۶ طبقه (۴ طبقه پارکینگ و ۲۲ طبقه مسکونی).

در طراحی این مجموعه اصول معماری ایرانی _ اسلامی مدنظر بوده و ستاره حضرت ابراهیم به عنوان مرکز ثقل طراحی،راهنمای کار طراحان قرار داشته و پلان ها، نما و روابط معماری بر این اساس شکل گرفته است.

ماهیت مسکونی بناها در تأمین منظر و ترکیب استقرار آنها نقش داشته و چیدمان برج ها در سایت به نحوی است که از مجاورت با کوه ها و دره های شمال منطقه بتوان برای تأمین جریان هوای تازه بهره گرفت.

همچنین مطالعه گسل های منطقه، بررسی ساخت گاه را در پی آورده که پس از انجام محاسبات مربوطه و اعمال آنها بر سازه پروژه، کنترل ایستایی سازه در برابر زلزله های مخرب با اعمال ضرایبی بیش از آئین نامه های زمان طراحی ضرورت یافته، بنابراین طرح سازه ای و جزئیات مربوطه از این ضرورت پیروی نموده است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.