بانک جهانی برگزار می کند:

گواهینامه صلاحیت حرفه ای مشارکت عمومی خصوصی (CP3P)

شناسه : 1253 15 ژانویه 2020 - 18:29 900 بازدید ارسال توسط :

گواهینامه صلاحیت حرفه ای مشارکت عمومی خصوصی (CP3P) یک گواهینامه معتبر بین المللی است که توسط موسسه آموزشی APMG به نمایندگی بانک جهانی برگزار می گردد. اطلاعات لازم برای آشنائی با مفاد آزمون این گواهینامه و نحوه شرکت در آزمون ارائه شده است.

گواهینامه صلاحیت حرفه ای مشارکت عمومی خصوصی (CP3P)
پ
پ

گواهینامه صلاحیت حرفه ای مشارکت عمومی خصوصی (CP3P) یک گواهینامه معتبر بین المللی است که توسط موسسه آموزشی APMG به نمایندگی بانک جهانی برگزار می گردد. از سوی عالب بانک های توسعه ای در دنیا، دارنده این گواهینامه صاحب صلاحیت برای تعریف و اجرای یک پروژه مشارکت عمومی خصوصی شناخته می شود.

گواهینامه مشارکت عمومی خصوصی (Certification Professional Public Private Partnership) شامل سه دوره آموزشی و آزمون بین المللی هست که داوطلبان پس از طی هر مرحله، گواهی نامه مربوط به آن مرحله را کسب می کنند. در نهایت، افرادی که هر سه مرحله را با پیروزی سپری کنند، موفق به اخذ گواهی نامه بین المللی Certified PPP Professional خواهند شد که به اختصار می توانند از عنوان CP3P در کنار نام خود استفاده کنند.

دریافت این گواهی نامه به این معنی است که فرد دانش و تسلط خوبی بر مدیریت پروژه های مشارکت عمومی-خصوصی دارد. پیش بینی می شود در آینده نه چندان دور، داشتن این گواهی نامه مزیت رقابتی ویژه ای در سطح بین المللی برای فعالان حوزه مشارکت عمومی-خصوصی فراهم نماید.

 

مرحله اول دوره آموزشی و آزمون بین المللی CP3Pهدف اصلی این برنامه ایجاد یک زبان مشترک بین المللی در حوزه PPP است. اولین مرحله از این برنامه که شامل یک دوره آموزشی کوتاه مدت و یک آزمون بین المللی است، مرحله پایه (Foundation) است. دوره آموزشی مشارکت عمومی-خصوصی پایه (CP3P Foundation) که به صورت رسمی و تحت نظر بانک جهانی اجرا می شود، با هدف آموزش حرفه ای مشارکت عمومی-خصوصی و آماده سازی داوطلبان برای قبولی در آزمون CP3P Foundation طراحی شده است. این آزمون مرحله اول از سه آزمونی است که برای دریافت گواهینامه CP3P لازم است.

 

منابع و مراجع: مرجع اصلی این دوره پیکره دانش مشارکت عمومی-خصوصی (The certification PPP Guide) است که توسط بانک جهانی و توسط دکتر گرشاسب خزائنی به زبان فارسی ترجمه شده است.

در دوره پایه گواهینامه مشارکت عمومی خصوصی (CP3P Foundation) به فصل اول این راهنما و کلیاتی که باید درباره مشارکت عمومی-خصوصی دانست پرداخته می شود. ارائه مفاهیم و تعریف های بین المللی، تبیین روش های تدارک پروژه های زیرساختی، توضیح مشخصات ساختاری این نوع قراردادها، فرصت ها و تهدیدهای موجود و مسائل مربوط به تامین مالی در این نوع پروژه ها از اهداف این دوره است.

برای آشنائی بیشتر با مفاد آزمون این گواهینامه و نحوه شرکت در آزمون می توانید به سایت موسسه APMG مراجعه نمائید:

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.